Son Dakika! Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan beklenen karar çıktı! Ligler askıya alındı!

Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbol, basketbol ve voleybol federasyonları ile corona virüsü tedbirleri hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.

Son Dakika! Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan beklenen karar çıktı! Ligler askıya alındı!
19 Mart 2020 - 16:43 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 08:49

Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbol, basketbol ve voleybol federasyonları ile corona virüsü tedbirleri hakkında bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Kasapoğlu toplantı sonrasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, liglerin ertelendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada futbol, basketbol ve voleybol branşlarındaki müsabakaların süresiz bir şekilde askıya alındığı duyruldu.
 

Kasapoğlu’nun basın toplantısındaki sözleri şöyle;

“Corona virüsün en çok etkilediği alanlardan birisi spor. UEFA’nın toplantısında EURO 2020’nin ertelenmesi kararı alındı ve 2021’e ertelendi. İstanbul’da hazırlandığımız Şampiyonlar Ligi final maçı da ileri tarihe ertelendi. Bu toplantı bizler için önemliydi. Futbol, voleybol, basketbol federasyonları başkanları ve Kulüpler Birliği başkanımızla kapsamlı bir toplantı yaptık.

Türkiye olarak liglerin seyircisiz oynatılma kararını en erken alan ülkelerden biri olduk. Avrupa’da bu kararı vaka sayısına göre en erken alan ülkeyiz.

Bu kararları federasyon başkanlarımızla tekrar gözden geçirdik ve liglerin ertelenmesine karar verdik. Türk sporunu çok daha güçlü kılmak hepimizin hassas noktası. Antrenörlerimizin ve sporcularımızın sağlıklarını korumaları anlamında azami özen gösterilerek yerine getirileceğine inanıyorum.

Corona virüs salgınıyla mücadelemiz devam ediyor. Türkiye olarak salgın ortaya çıktığı andan itibaren hızlı ve etkin önlemlerle bu işin üstüne giden birkaç ülkeden biriyiz. Devletimizin tüm kurumları koordine şekilde çalışarak önlemleri hayata geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Bu salgının üstesinden geleceğiz. Özellikle 14 günlük karantina süreci çok önemli. Bu konudaki tedbirlere harfiyen uyulması önemli.”
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum