Bugün
Gizlilik İlkeleri

 

Gizlilik İlkeleri

 

1.Giriş

İzmir Gündemi olarak gizliliğinize ve verilerinizin güvenli olarak saklanmasına en az sizin kadar değer veriyoruz. Bu nedenle bu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi ile sizlere birkaç şeyden bahsetmek istiyoruz. Lütfen hepsini okuyun ve sitemizi o şekilde kullanmaya başlayın.

 

Hazırladığımız Gizlilik Politikası yalnızca izmirgundemi.net internet sitesi için geçerlidir.

 

2. 3. ŞAHISLARIN SİTELERİNE VERİLEN BAĞLANTILAR

Nadir de olsa bazen haberlerimizde veya sayfalarımızda bir başka siteye bağlantı vermekteyiz. Bu internet siteleri içerisinde bizim Gizlilik Politikamız kesinlikle geçerli değildir. Bu sitelerdeki olası hiçbir sorumluluğu kabul etmediğimizi bildirmek isteriz. Söz konusu sitelerin de hazırlamış olduğu gizlilik politikalarını okumayı ihmal etmeyiniz.

 

3. TOPLANILAN VERİLER

İzmir Gündemi'ne  üye olurken bize doğrudan isim, soyisim, kullanıcı adı ve e-mail gibi veriler sağlarsınız. İnternet sitemize üye olurken ve haberlerimize yorum yaparken IP adresleriniz sistemimizde depolanır.

 

4. TOPLANILAN VERİLER NASIL KULLANILIYOR?

Bize doğrudan sağladığınız verileri, size haberlerimizle alakalı bilgi vermek ve kullanıcı hesabınızı oluşturmak için kullanıyoruz. Bu kullanımın yasal dayanağı ise onayınız ve sözleşmenin ifasıdır. IP adresiniz, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’dan kaynaklanan yasal yükümlülüğümüzü yerine getirmek amacıyla toplanır ve saklanır.

 

Verileriniz üyeliğiniz süresince saklanmaktadır. Olası bir sebeple üyeliğinizi sonlandırmanız halinde bilgileriniz sistemimizden sonsuza dek silinecektir.

 

5. VERİLERİMİ PAYLAŞIYOR MUSUNUZ?

Verilerinizi resmi merciler, mahkemelerden gelen talepler dışında kesinlikle 3. kişilerle paylaşmayız.

 

6. YAŞ SINIRI

İnternet sitemize üye olmak için en az 18 yaşında olmalısınız. 18 yaşından küçüklere ait kişisel verilerin depolanması kanunen sıkıntılı olduğundan lütfen 18 yaşında değilseniz üye olmayınız. Herhangi bir sebeple 18 yaşından küçük bir üyemiz olduğu saptanırsa bu kişisel veriler derhal silinecektir. 18 yaşından küçük olduğu halde yaşını büyüterek abone olan kullanıcılardan izmirgundemi.net sorumlu değildir.

 

7. KİŞİSEL VERİLER İÇİN HAKLARIM NELER?

Aşağıda açıklanan haklarınızı [email protected] adresine eposta göndererek kullanabilirsiniz.

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme hakkı

Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi ve kopyalarını talep etme hakkı

Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme hakkı

Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme hakkı

Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme hakkı

Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme hakkı

Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi ve yok edilmesinin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme hakkı

İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme hakkı

Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakkı

Kişisel verilerinizin tamamının veya bir kısmının işlenmesine son verilmesini talep etme hakkı

İşlenen kişisel verilerinizin elektronik formatta bir kopyasını isteme ve bunların bir başka kişiye iletimini talep etme hakkı

Kişisel verilerinizi işlememize istediğiniz zaman itiraz etme hakkı

 

ÖNEMLİ: Gizilik Politikamızda herhangi bir sebeple değişiklik yapabiliriz ve bunun tüm hakları bizde saklıdır. Önemli değişiklikler yaptığımızda size bunları e-posta ile bildireceğimizi bilmenizi isteriz.