İzmir İl Müftüsü Balkan açıkladı: Camiden değil araçtan müzik çalındı!

İzmir’in Karşıyaka ilçesi Örnekköy Mahalesi’ndendiki bir camiden müzik çalındığı iddia edilmişti. İl Müftüsü Recep Balkan, “Müzik yayını camiden değil, bir araçtan yapılmış. O anı çeken kişi sanki camiden müzik yanını yapılıyor algısı yaratma çabasına girmiş. Provokatörlük yapmış. Bu kişinin hakkında gerekli işlem yapılacaktır. Camiden müzik yayını yapılması zaten mümkün değil. Merkezi sistemi kapattık” dedi.

İzmir İl Müftüsü Balkan açıkladı: Camiden değil araçtan müzik çalındı!
08 Temmuz 2020 - 15:34

Dün gece Örnekköy Mahallesi’ndeki bir cami hoparlöründen Müslüm Gürses’in bir şarkısının çalındığı iddia edilmişti. Bir vatandaş o anları cep telefonuyla kaybetmiş, o görüntüler sosyal medyada hızla yayılmıştı. 

MÜFTÜ BALKAN AÇIKLADI
İzmir İl Müftüsü Recep Balkan, konuyla ilgili Gündeme Bakış’a konuştu. Müzik yayınını camiden değil bir araçtan yapıldığını tespit ettiklerini belirten Balkan, “Gençlerin işi… Gece saatlerinde araçlarından yüksek sesle müzik çalmışlar. O anı çeken kişi ise bu müziğin sanki camiden yapılmış gibi çekmiş. Provokatörlük yapmış. Bu kişinin hakkında gerekli işlem yapılacaktır. Bunu yapanlar hangi akla hizmet ediyorlar anlamak mümkün değil.  Merkezi sistemi zaten kapattık. Müzik yayını yapılması için caminin kapısını kırmaları gerekiyor. Cami bahçesinde lojman var. Öyle bir şey de mümkün değil” dedi.(Halil İbrahim Güler - Gündeme Bakış) 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum