Başkan Soyer'den 'Göztepe' açıklaması: Yer gösterin yapalım!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Göztepe’nin tartışmalı tesis projesi hakkında yaptığı açıklamada "Torbalı'daki arazinin tahsisi, Torbalı Belediyesi'nin uhdesinde. Ricacı olduk, müdahil olduk ama mevzuat gereği ilçe belediyemiz, böyle bir karar aldı. 7 milyonluk sözü ben vermedim, Aziz başkanım verdi. Ben yine de o sözü yerine getirmeye hazırım. Bana yer göstersinler, çocukların yetiştirilmesi, eğitimi, spor salonu, ne gerekiyorsa, 7 milyon liralık yatırımı yapayım" dedi.

Başkan Soyer'den 'Göztepe' açıklaması: Yer gösterin yapalım!
29 Eylül 2020 - 17:02

EgedeSonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre: Göztepeli taraftarların Torbalı’daki arazi ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yönelik olarak açtığı #SözNamusturTunçSoyer hastagi sosyal medyada gündem oldu. Başkan Soyer, 7 milyon liralık yatırım sözünün geçmiş dönem Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından verildiğini ve Göztepe için 7 milyon liralık yatırım yapmaya hazır olduklarını açıkladı.

Göztepe'ye tahsis edilen Torbalı'daki 104 dönüm arazinin, Torbalı Belediyesi'nin uhdesinde bir yer olduğunu hatırlatan Başkan Soyer, "Tahsisin iptal edilmemesi için ricada bulunduk, olaya müdahil olduk. Fakat mevzuat gereği Torbalı Belediyesi, arazinin tahsisinin iptali yönünde karar aldı. Saygı duymak lazım" dedi ve şu açıklamayı yaptı:

“TEŞEKKÜR BEKLERKEN SALDIRIYA UĞRADIK”
"Büyükşehir olarak, mağduriyeti gidermek amacıyla tüm kulüpleri kapsayan bir destek paketi hazırladık. 10 milyon liralık destek paketinden 8 milyon lirasını dağıttık. 2 milyonluk 4. partiyi daha dün dağıttık. Sadece 2 milyon lira kaldı dağıtılacak. İzmir kulüplerinin tarihinde olmayan bir şey yaptık, bu kadar büyük maddi destek sağlayarak. Ben teşekkür beklerken, ne yazık ki korkunç bir saldırıyla karşı karşıya kaldım.Hayretler içerisindeyim. Madem ortada Aziz başkanımızın verdiği bir söz var, biz yine o sözü yerine getirelim, 7 milyon liralık yatırımı yapalım. Bana yer göstersinler, çocukların yetiştirilmesi, eğitimi, spor salonu, ne gerekiyorsa, 7 milyon liralık yatırımı yapayım. Ben her şeye rağmen o sözün gereğini yaparım. Hiçbir yerde, Büyükşehir'den kulüplere bu kadar büyük destek verilmedi. Gerçekten hayretler içerisindeyim. Teşekkür beklerken, saldırıya uğramak, hedef gösterilmek beni çok üzdü."

NELER OLMUŞTU?
Torbalı'nın AKP geçmiş dönem Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez zamanında 100 dönümü sanayi imarlı 104 dönüm arazi, bedelsiz Göztepe'ye tahsis edildi. Zamanında herhangi bir adım atılmadığı gerekçesiyle, CHP'li Belediye Başkanı İsmail Uygur, tahsisi iptal etti. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil de bu projeden vazgeçtiklerini açıkladı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum