Başkan Soyer Almanya'nın seyahat uyarısını kaldırmasının ardından açıklama yaptı

Almanya, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle Türkiye’ye uyguladığı seyahat uyarısını kısmen kaldırdı. Aralarında İzmir'in de olduğu dört il için Almanya'da gelen sevindirici haber üzerine açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Tüm kurumların ortak başarısıdır. Turizm sektör paydaşlarımızla İzmir’i sağlık açısından güvenli bir şehir haline getiren işbirliğimiz sürecek." dedi.  

Başkan Soyer Almanya'nın seyahat uyarısını kaldırmasının ardından açıklama yaptı
05 Ağustos 2020 - 12:10 - Güncelleme: 05 Ağustos 2020 - 12:21

Almanya, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dolayısıyla Türkiye'ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla için kaldırdığını açıkladı.

Almanya'da gelen sevindirici haber sonrası sosyal medyadan açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç soyer, "İş birliğimiz sürecek" mesajı verdi.

SOYER: TÜM KURUMLARIN ORTAK BAŞARISIDIR
Başkan Soyer açıklamasında şu ifadelere yer verdi;


"Almanya üç ilimizle birlikte İzmir’e seyahat engelini kaldırdı. Bu karar kentimizde turizmi geliştirmek isteyen tüm kurumların ortak başarısıdır. Turizm sektör paydaşlarımızla İzmir’i sağlık açısından güvenli bir şehir haline getiren iş birliğimiz sürecek."

2 BAKAN BÜYÜK ÇABA SARF ETMİŞTİ
Türkiye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması için Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yoğun çaba sarf etmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geçen ay başkent Berlin’de mevkidaşlarıyla görüşmüştü.
 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum