Orhan Polat

Orhan Polat


Yeniden doğuşun adı 30 Mart savaşı;

17 Kasım 2018 - 12:10

Bu ülkeyi unutmayın. Çanakkaledeki mücadeleyi, İzmir’in işgalini, Anadolu’nun işgalini.
 
Düşünün ki seksen milyonuz ve hepimiz birer ceylanız . Güzel, sevimli, zararsız bir varlıktır ceylan tek derdi karnını doyurmaktır. Ceylanın başka bir şey yapacak gücü, kudreti yoktur çünkü orman şartları zordur.
 
Ceylan ormanda tek başına otlanmaktaymış.Hem otlar, hemde yarını düşünürmüş. Bir ara burnuna bir koku gelmiş; ama güzel bir koku değil, kurt kokusu burnunu yukarı dikip havayı derin derin koklamış. Hava keskin keskin kurt kokuyormuş.
Ceylan yok canım kurt değildir diye avunup durmuş otlanmayı sürdürmüş. Kurdun kokusu gittikçe artıyormuş. Ceylan kendi kendine kurt değildir kurt değildir diyormuş.
 
Kendini avuturken kulağına bu seferde sesler gelmeye başlamış. Kurt sesi.. Ceylan kulaklarını dikip sesi dinlemiş evet kurt sesi. Gönlü bir türlü razı olmadığından yok canım kurt sesi değildir demiş.
 
Bir yandan otlarken bir yandan da gözü çevresindeymiş. Birde bakmış; karşı dağın tepesinde dumanlar içinde kurt .. A- ah demiş bu benim gördüğüm kurt değildir demiş. Az sonra çalıların arkasından koşan kurdu görünce korkusu artmış ama yine kendini kandırmaya çalışıyormuş bu kurt değildir inşallah diye.
 
Kurtla aralarında 50 metre kalmış yine avunmuş; şu karşımda gördüğüm yaratık kurt değildir inşallah. Kurt iyice yaklaşınca biraz uzaklaşayım demiş ceylan ve başlamış yakarmaya; Ulu Tanrım inşallah bu kurt değildir. Ceylan koşmaya başlamış kurt kovalamaya.
 
Ceylan var gücüyle koşuyormuş bir yandan da içinde inşallah kurt değildir diyormuş. Arka ayaklarında kurdun solumasını hissedince, ceylan kendi kendine bu kurt değildir demiş gene.
 
Kurdun ıslak burnu apış arasına girince, ceylan sıfırı tüketmiş ve kafasını geri çevirince kurdun üstüne atladığını görmüş kurt ensesinden ısırmış. Ceylan hala daha kurt değildir diyerek kekelemiş. Kurt boğazını ısırınca işte ancak o zaman ceylan,
 
-- Aaaa evet kurtmuş demiş inlemiş, bağırmış ama iş işten geçmiş.
 
O ceylan tehlike üstüne atlayıncaya kadar kendini avutup kandırmamış olsaydı, bugün yaşıyor olacaktı.
Ah biz ceylan milleti......   (Alıntı)
 
Güzelim Türkiye’ye bakıyoruz  ceylan gibiyiz maşallah. Herşey gözlerimizin önünde oluyor. Ama herşeye göz yumuyoruz. Görmedim, duymadım, bilmiyorum diyoruz. Oysaki ellerimizden kayıp gidiyor 100 Yıllık birikimimiz, topraklarımız, cennetimiz, birliğimiz.
 
Olup bitenler karşısında ‘Yok canım o değildir’ diyoruz. Ne diye o olsun! İnşallah o değildir! Kendini sürekli avutan bir toplum olduk. Kendimizi ceylanın durumuna düşürüyoruz .
 
Bu ülkeyi unutmayın. Çanakkaledeki mücadeleyi, İzmir’in işgalini, Anadolu’nun işgalini. 
 
Yok bir Mustafa Kemal daha kurtarsın bizi. Bizi bizim cesaretimiz ve mücadelemiz kurtaracak unutmayın! 
 
Unutmayın; Atatürk’ün bize mirası olan ''Devletçilik, Milliyetçilik, Cumhuriyetçilik, Laiklik, Devrimcilik, Halkçılık ilkelerini.
 
Bunların yerini hiçbir şeye bırakamayız. Cumhuriyeti monarşiye mi bırakacağız? Cumhuriyeti yeniden padişaha mı bırakacağız?
 
Bakın görün; eskiden fermanlar yazılırdı şimdi yazılmıyormu sanki. 8 Ay önce saray dönemlerinde ki gibi’’OHAL’’ bahanesiyle yeni adıyla fermanın yerini  ‘’KHK’’ lar aldı. Yarın da katli vacip diye ''KHK’lar çıkarsa şaşırmayın! 
 
Atatürk ilkelerinin yerini yeni ilkeler aldı. Şeriatlı Laiklik sistemi, ben yaptım oldu sistemi, Osmanlıcalı türkce sistemi (ara ara konuşmalarda veriliyor), yargı benim, Merkez Bankası benim, Asker benim, Kindar nesil yetiştirme sistemi.
 
Evet herşey gözümüzün önünde oluyor. Hala inşallah bu gelen kurt değildir! Diyoruz.
 
Evet bu; Kurt.
 
Bu kurt yaşadığı ormanın yarısından fazlasıyla kavgalı, Diğer ormanda ki kurtlarla da kavgalı, Beraber avlandıkları arkadaşlarıyla da kavgalı,Ormanın tüm sakinleriylede arası iyi değil,ormanda kuraklık ve kıtlıkta baş göstermiş.  O zaman bu ormanı cesaretle ve büyük bir coşkuyla korumaya var mıyız? Yok muyuz? Köprüden önceki son çıkışta kaçtı şimdi yeni bir çıkış inşa etmenin zamanı Mustafa Kemal in yaptığı gibi bu solcular bu sosyalistler bu sosyal demokratlar bir çıkış yolu bulurlar!! Yanyana gelirlerse, el ele verirlerse bulurlar.
Bu ekonomik buhranı anca CHP çözer bakın geçmişe yıllarca sol toparladı sağ dağıttı bunu ben değil tarih söylüyor inceleyin görün şimdi yeniden toparlamanın adı CHP sidir
 
Mevlana’nın dediği gibi Cehalet ile güç aynı insanda bulunursa yeni firavunlar doğar. Mevlana’nın dediğine kulak mı tıkayacağız? Yoksa Ceylan gibi sonumuzu mu bekleyeceğiz?
 
Yarın için büyük umutlarımız var bizim bu yüzden bir gün değil hergün mücadeleye daha çok ihtiyacımız var. 30 mart yeniden doğuş olmalı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mahir duran
    2 yıl önce
    günümüze uyarlanmış güzel bir yazı olmuş arkadası tebrik ediyorum uşak banazdan saygılar hörmetler