Ali Okan Ferik

Ali Okan Ferik


Maçın hikayesini taraftar yazdı

16 Aralık 2018 - 12:19

Göztepe sezonun ilk beraberliğini kardeş takım Bursaspor karşısında aldı. Hem Kemal Özdeş’in ilk karşılaşması olması hem de 90 dakika boyunca iki takımın futbol adına neredeyse hiçbir doğruyu uygulayamaması saha içi hakkında konuşulacakları ikinci plana attı.

Saha içinden önce konuşulacak olan ise Göztepe taraftarının maç öncesinde tüm ülkeye örnek olan hareketi ve maçın bitiş düdüğüyle beraber ortaya koyduğu tepki oldu. Kızılay ile ortaklaşa düzenlenen “Bir Atkı Bir Oyuncak” projesiyle ihtiyaç sahibi çocuklara yardım hareketi başlatan Göztepe, kardeş takımı Bursaspor’un da katılımıyla anlamlı bir harekete imza attı. Sosyal medyada gündem, taraflı tarafsız herkesten alkış toplayan projenin tüm takımlara örnek olacağına inanıyorum.

Saha içi ile alakalı konuşacak olursak Göztepe’nin kelimenin tam anlamıyla “Sıfır” net pozisyonunun olduğu, mücadele anlamında da taraftarı tatmin etmeyen bir oyun oynandığını söylemek mümkün. Kemal Özdeş’in ilk karşılaşması olması ve maçtan birkaç gün önce göreve gelmesi nedeniyle bu maçı teknik direktör üzerinden yorumlamak mümkün değil.

Diğer yandan taraftarlar oyunculardaki bu isteksizliğe sabrının taştığını maçın bitiş düdüğüyle birlikte ortaya koydu. Son düdüğün hemen ardından tüm taraftarların “Adam gibi oynayın sabrımız taşıyor!” tezahüratları son 5 haftayı galibiyetsiz kapatan oyunculara net bir mesaj oldu.

Geçtiğimiz sezon iki ekibin İzmir’de karşılaştığı maçta Bursaspor taraftarı maç sonunda kendi oyuncularını protesto ederken Göztepe taraftarı “O kutsal formanın hakkını verin” tezahüratıyla kardeş takımına destek olmuştu. Bu sezon ise aynı destek Bursaspor taraftarından geldi ve aynı tezahürat Göztepeli oyunculara yapıldı.

Tüm bu tepkileri göğüsleyen ise kaptan Beto oldu. Maç sonunda takımı orta sahada toplayan tecrübeli isim mini bir toplantı yaparak takımı taraftarın tepkisine karşı özür dilemeye gönderdi. Ayrıca takım içeri girdikten sonra sahada kalan kaptan tribünlere sorunu çözecekleri mesajını da vermeyi ihmal etmedi.
Özetle iyi başlayan ancak krizlerle devam eden ligin ilk yarısının haftaya oynanacak Ankaragücü maçının ardından bir an önce bitmesi takım ve taraftar için ilaç olacak gibi. Kemal hocanın devre arasını takımla geçirmesi ve takıma yapılacak takviyelerle umarım ilk yarıdaki bu kriz dönemini herkes unutacaktır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum