Torbalı'da başkana hüzünlü veda! Kılıçdaroğlu'dan yas mesajı

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un vefatının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla cenaze töreni gerçekleşiyor. Cenaze töreninde konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Verdiği hizmetleri Torbalı halkı unutmayacaktır. Ben huzurunuzda kendisine teşekkür etmek isterim. Allah rahmet eylesin hepimizin başı sağ olsun” dedi

Torbalı'da başkana hüzünlü veda! Kılıçdaroğlu'dan yas mesajı
19 Nisan 2021 - 15:03 - Güncelleme: 19 Nisan 2021 - 17:07
İZMİR GÜNDEMİ- Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur'un vefatı tüm Torbalı’yı yasa boğdu. Evinde çıkan yangından sonra hastaneye kaldırılan bir müddet de evinde tedavi tedavisini sürdürülen başkan Ramazan İsmail Uygur, solunum rahatsızlığına bağlı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Yoğun bakım ünitesine alınan Başkan Uygur dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 

Uygur'un ölüm haberi ailesi ve partisi CHP'yi yasa boğarken Uygur için bugün 16.30’da Torbalı Telediyesi Kültür Merkezi’nde resmi tören planlandı.
 
Başkan Soyer, Başkan Yücel, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarından oluşan bir heyet Kılıçdaroğlu’nu Torbalı girişinde karşıladı.
 
Karşılamanın ardından tören için Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi’ne hareket edildi. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir milletvekilleri, CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın, ilçe belediye başkanları, CHP ilçe başkanları ve Uygur’un yakınları katıldı.

​​​

KILIÇDAROĞLU: TORBALI HALKI EMEKLERİNİ UNUTMAYACAK
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, "Torbalı'ya girdiğimizde güzel bir afiş bizi karşılıyor. Torbalı'ya hoşgeldiniz diye, gülümseyen bir belediye başkanı. Buradaki fotoğrafı da gülümseyen bir belediye başkanı. Büyük hizmetleri var, büyük çabalar harcadı, büyük emekler verdi. Asıl bundan sonra yapacağı şeyler çok önemliydi ve hepimiz bekliyorduk. Dün akşam gelen haber bizi derinden yaraladı. Kendisini bir topluma bir kitleye, daha açıkça ifade etmek gerekirse Torbalı'ya adamış olan bir belediye başkanını bugün sonsuzluğa uğurluyoruz. Verdiği çabalar ve gösterdiği emeği, Torbalı halkı unutmayacaktır. Ben hepinizin huzurunda verdiği emekler için ona minnet duygumuzu ifade etmek isterim. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun" dedi.
Başkan Uygur'un cenazesi düzenlenen törenin ardından Fatma Topalan Camii'nden Torbalı Mezarlığı’na defnedilecek.

İSMAİL UYGUR KİMDİR?

Ramazan İsmail Uygur, 1964 yılında Torbalı'da dünyaya geldi. İlk ve lise eğitimini Torbalı'da gördü. İzmir Ege Üniversitesi'nde Türk-İslam Felsefesi-Sosyoloji ve Psikoloji Eğitimi görerek lisans eğitimini tamamladı. 

Uygur, 1982 yılından beri Torbalı'da serbest muhasebeci olarak mesleğini yaptı. 

1992 yılından bu yana üyesi olduğu ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterildi ve 10 yıl Torbalı Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü.

Ramazan İsmail Uygur, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimde CHP'den 3'üncü kez Torbalı Belediye Başkanı oldu. Uygur, evli ve 2 çocuk babasıdır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum