Süleyman Soylu'dan Ceren Özdemir cinayetine ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Hem savcılık hem de kolluk kuvvetlerinin gerekli araştırmaları yaptığını söyleyen Soylu, "Söyledikleri ne kadar doğru soruşturmada ortaya çıktı. Yapılan tespitte tanışıklıkları söz konusu" dedi.

Süleyman Soylu'dan Ceren Özdemir cinayetine ilişkin açıklama
05 Aralık 2019 - 12:17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Hem savcılık hem de kolluk kuvvetlerinin gerekli araştırmaları yaptığını söyleyen Soylu, "Söyledikleri ne kadar doğru soruşturmada ortaya çıktı. Yapılan tespitte tanışıklıkları söz konusu" dedi.
Soylu'nun açıklamaları şöyle:
"Her firarinin bir cinayet işleyebileceğine yönelik bir bilgimiz söz konusu değil. Bizim görevimiz bütün firarileri yakalayarak adalete teslim etmektir. Bu tür eleştiriler illaki olacaktır. Bütün bu eleştiriler bu kızımızın geri dönmesini sağlamayacaktır. Hakikaten elinde bıçak olup hiç tanımadığı bir insanı katledebilecek bir caniyle karşı karşıyayız. Firar etmiş ve bunu bir cinayete döndürmüş bir caniyle karşı karşıyayız."
(Katil zanlısının dışarı çıkmasına izin verilmesi hakkında  açıklama) "Her uygulamayı eleştirebilmemiz söz konusu değil. Uygulama yapılıyor. Açık ve kapalı cezaevlerinde bir takım uygulamalar yapılıyor. Bu uygulamalarla ilgili sürekli olarak bir olay söz konusu geldiğinde tüm sistemi değiştirecek bir adım atarsak orada da başka sorunlar çıkıyor. Bizim bir sistemimiz var. Bu tür firari olaylar söz konusu olabilir. Bizim görevimiz yakalamaktır. Bulduğumuz oluyor. Bulamadığımız oluyor. Teknik takip yapmak zorundayız. Bu bütün Türkiye'nin güvenlik endişesiyle karşı karşıya kaldığınız göstermez."
"Elbette biz her olay sonunda kendi iç işleyişimizi değerlendiriyoruz. Bu her şeyin çok kötü gittiği anlamına gelmiyor. Evet böyle bir olayla karşı karşıya kaldık. Bizim ihtimalimiz nerededir İki günlük bir firarinin bulunamamasındaki ihmal nedir bunları değerlendiriyoruz."
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum