Sinovac'tan, koronavirüs aşısının güvenirliğine ilişkin açıklama

Çin'in koronavirüs aşısı ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Çinli Sinovac Biotech, "Üçüncü aşama corona virüsü aşısı testlerinin sonucu aşının güvenli ve etkili olduğunu kanıtlamak için yeterlidir." dedi.

Sinovac'tan, koronavirüs aşısının güvenirliğine ilişkin açıklama
13 Ocak 2021 - 19:47

Türkiye, Endonezya ve Brezilya’da denenen koronavirüs aşısının etkililik oranına dair farklı ülkelerden ve araştırmalardan farklı sonuçların gelmesi uluslararası kamuoyunda tartışma yarattı.

Türkiye’deki testlerde etkililik oranının yüzde 91’in üzerinde seyrettiği aşının Brezilya’daki denemelerinde yüzde 50.38 olarak açıklanması aşıya olan güveni sarstı. Aşının Endonezya’da da yüzde 63 seviyelerinde etkili olması ile birlikte bugün Çinli yetkililer bir açıklamada bulundu. Bugün yapılan ve uluslararası kamuoyunda geniş yankı uyandıran açıklamalarda corona virüsü aşısının üçüncü faz test sonuçlarından alınan sonuçların yeterli olduğu belirtildi.

Açıklamayı CoronaVac’ı geliştiren Sinovac Biotech’in Başkanı Yin Weidong, “Üçüncü faz klinik test sonuçları CoronaVac aşısının dünya çapında güvenli ve etkili olduğunu ortaya koyuyor” dedi. Weidong, “Farklı ülkelerdeki testler farklı şekilde tasarlanıyor ve CoronaVac dozları aynı yerde üretiliyor” açıklamasında bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum