Karşıyaka'da manavlar ile ilgili kritik düzenleme

Karşıyaka Belediyesi ilçe genelinde faaliyet gösteren balık satış yerleri ve manavlar için yeni düzenleme yapma kararı aldı. Belirlenen kriterlere göre; en az 50 metrekare alanı olmayan ve kat maliklerinden izin alamayanlara ruhsat verilmeyecek.

Karşıyaka'da manavlar ile ilgili kritik düzenleme
04 Ağustos 2020 - 09:45

Karşıyaka Belediyesi, balık satış yerleri ve manavlarla ilgili çok önemli bir karar aldı. Belediye Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nün meclis onayına sunduğu taslak çalışmaya göre ilçe genelinde faaliyet gösteren işyerleri için kriterler belirlendi.

“Manav ve balık satış yerlerinin semt pazarlarında faaliyetlerine devam etmesi öncelik olmak kaydıyla” ibaresinin bulunduğu karar metninde belirli şartları taşımayanlara ruhsat verilmeyeceğinin altı çizildi. Buna göre; manav ve balık satış yerleri için en az 50 metrekare bağımsız bölüm sınırı şartı getirilecek. Ön bahçesinin olması koşul olarak kabul edilirken bahçenin işyeri tarafından kullanımı için ise kat maliklerinin oy birliği kararı aranacak. Ayrıca,  ürünleri aldığı veya sakladığı depoya ait bilgiler kontrol edilerek ruhsat verilecek. Aksi halde ruhsat işlemleri yapılmayacak.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum