Reklam

İzmirliler dikkat! Meteoroloji'den sahil bandına kar uyarısı

Soğuk havanın etkisi altına giren İzmir’de kent merkezinde sıcaklıklar 2-4 dereceye kadar indi. Bugün Kınık, Bergama ve Kemalpaşa’da kar yağışı görülmesi beklenirken150-200 metrenin üzerindeki yerlere kar düşeceği öngörülüyor. Yarın bazı kıyı ilçelerinde (Karaburun, Çeşme, Urla, Foça, Dikili) deniz etkili kar yağışı meydana geleceği tahmin ediliyor.

İzmirliler dikkat! Meteoroloji'den sahil bandına kar uyarısı
16 Ocak 2021 - 11:21
Soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren İzmir’de dün yüksek kesimlerde kar yağışı yaşandı. Kar yağışı bugün ise etki alanını genişletiyor. Kar yağışı bugün Kınık, Bergama, Kemalpaşa’da etkili olması beklenirken Dikili ve Aliağa'da kar görülebilir. Diğer ilçelerde ise yağmur var. Kar yağışının 150-200 metre yükseğin üzerindeki yerlerde görülmesi bekleniyor. Dağlarda ise kar yağışı etkisini arttıracak. Kar kalınlığı 15 cm’ye kadar yükselecek.
 
Yarın ise kıyı ilçelerine kar düşecek. Karaburun, Çeşme, Urla, Foça ve Dikili’de deniz etkili kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor. Karın Karaburun'un üst kesimlerinde tutması beklenirken yağışın iç kesimlere girmesi beklenmiyor. Beydağ ve Kiraz ilçelerinde de yerel kar yağışı görülebilir.
 
Yağışların pazartesi günü duracağı ve Çarşamba gününe kadar kuru soğuğun kent genelinde etkili olacağı öngörülüyor. Hava sıcaklığının 0’ın altına inmesi sebebiyle çiftçilerin zirai don riskine karşı önlem alması gerekiyor.
 
5 GÜNLÜK HAVA RAPORU:
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum