İzmir'de Bitpazarı için yeni mekan!

Yıllardır kalıcı bir yeri olmayan Bitpazarı esnafına yer aramaya devam ettiklerini belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Büyükşehir ile birlikte bu konuyu sürekli gündemimizde tutuyoruz. Yeşildere'de Kurban Satış Yeri, yeni kapalı Bitpazarı alanı olabilir" dedi.

İzmir'de Bitpazarı için yeni mekan!
29 Eylül 2020 - 12:26

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, geçtiğimiz cumartesi günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda da gündeme gelen Bitpazarı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 
Pazar günleri kurulan Bitpazarı'nın, tüm İzmir'in ve ilçelerinin ortak problemi haline geldiğini belirten Başkan Batur, şu değerlendirmelerde bulundu:

MTK OLMADI, GÜNDEM YEŞİLDERE
"Her pazar günü, Konak'ın dört bir yanında, Bitpazarı ile uğraşıyoruz. Bitpazarı, eskiye rağbettir, geçmişten bu yana. Bununla ilgili yer arayışı devam ediyor. MTK'nın orada bir yer önerildi. Fakat uygun bulunmadığı için orası iptal edildi. Bitpazarı'nı artık düzene sokmamız lazım. Görüntü kirliliğine de yol açıyor.


Kapalı bir mekana ihtiyacı var Bitpazarı esnafının. Büyükşehir Belediye başkanımız gerekli talimatları verdi. Yeşildere'deki Kurban Satış Yeri olarak kullanılan yerde kapalı bir alan oluşturabiliriz. Sanırım Bitpazarı oraya taşınacak. Adam işgaliyesini versin, kullanacağı yer belli olsun."(EgedeSonsöz)
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum