İçişleri açıkladı: Yıldırım-14 Zori Operasyonu başladı!

İçişleri Bakanlığı'nca Batman ve Diyarbakır'da "Yıldırım-14 Zori" operasyonu başlatıldı. Operasyona jandarma komando, JÖH, PÖH ve korucu timlerinden oluşan 14511 personel katılıyor.

İçişleri açıkladı: Yıldırım-14 Zori Operasyonu başladı!
28 Ekim 2020 - 12:32
Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Batman ve Diyarbakır illerinde “YILDIRIM-14 ZORİ” Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH),Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.451) personel [(89) operasyonel tim] görev alıyor.
 
Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 137 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 234 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. (Habertürk)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum