Dışişlerinden Ermenistan'a sert tepki: Utanç vesikası!

Dışişleri Bakanlığı Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırısına ilişkin, Dünkü hunharca saldırısının ardından Ermenistan, Azerbaycan’ın çatışma bölgesi dışında kalan Berde kentindeki sivillere alçakça ve kalleşçe yeni bir saldırı düzenlemiştir. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Can Azerbaycan’a başsağlığı ve metanet diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Dışişlerinden Ermenistan'a sert tepki: Utanç vesikası!
28 Ekim 2020 - 17:09

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın Berde kentinde tekrar Azerbaycanlı sivilleri hedef almasına sert tepki gösterdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Dünkü hunharca saldırısının ardından Ermenistan, Azerbaycan’ın çatışma bölgesi dışında kalan Berde kentindeki sivillere alçakça ve kalleşçe yeni bir saldırı düzenlemiştir. Bu saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 21 kişinin hayatını kaybettiği, 70’den fazla yaralının olduğu öğrenilmiştir. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Can Azerbaycan’a başsağlığı ve metanet diliyoruz.

"Ermenistan'ın çoluk çocuk demeden, genç, yaşlı ayırt etmeden sivil halka karşı sürdürdüğü bu alçak saldırıları tel'in ediyoruz. İşgal ettiği topraklardan çıkmamak için her yola başvuran Ermenistan yönetimi, akıl ve vicdanını kaybetmiş bir şekilde hareket etmektedir. Bu son saldırı Ermenistan´ın işlediği ve sorumlu tutulacağı savaş suçları listesinde bir utanç vesikası olarak yerini almıştır" ifadeleri kullanıldı. (Habertürk)
 


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum