CHP'li Serter'den AKP'li Dağ'a davet tepkisi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başkanlığında yapılan toplantıya CHP ve İyi Partili milletvekillerinin davet edilmemesi İzmir kamuoyunda tepki çekerken,  AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın da yaptığı “Hiç kimse özel davet edilmedi. Gelene hayır diyecek halimiz yok” açıklamasına ise CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, “Davet edilmeyen yere ya davulcu ya zurnacı gider” sözüyle sert tepki gösterdi.  

CHP'li Serter'den AKP'li Dağ'a davet tepkisi
21 Şubat 2021 - 21:14 - Güncelleme: 21 Şubat 2021 - 21:22
İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi’nde yapılan toplantıya sadece AK Parti ve MHP milletvekillerinin davet edilmesi gündemde bomba etkisi yaratırken, CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.


 Depremi bile siyasete alet ediyorlar
 AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın konuyla ilgili “Hiç kimse özel davet edilmedi, gelene hayır diyecek  halimiz yok” sözü üzerine açıklama yapan Serter şöyle konuştu: “Hamza Dağ’a selam olsun, davet edilmeyen yere ya davulcu ya zurnacı gider. Bizim öğretilerimiz bunu ifade eder. Sonuçta İzmir Depremi tartışılıyor unutulmasın ki halkın oyları İle seçilen 13 Cumhuriyet Halk Partili İzmir milletvekili. Ayrıca 2 İyi Partili milletvekili de var. Yapılanları yakıdan takip ediyoruz. Ben yaptım olduya bugüne kadar hiç müsaade etmedik, bundan sonra da konu İzmir olunca asla müsaade etmeyeceğiz. Depremi bile siyasete alet edip onun üstünde tepinilmesine de izin vermeyiz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum