CHP'li Polat'a 'dokunulmazlık' şoku: Fezlekede 'DEÜ' detayı!

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın dokunulmazlığının kaldırılması yönünde fezleke, TBMM’ye gönderildi. Ayrıca 4 milletvekilinin daha dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

CHP'li Polat'a 'dokunulmazlık' şoku: Fezlekede 'DEÜ' detayı!
30 Haziran 2020 - 16:43 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 - 17:21

Daha önce üç milletvekilliğinin dokunulmazlığını kaldıran Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, beş milletvekilinin daha dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke gönderildi. CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat da listede yer aldı. Polat’ın yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ve HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir’in de dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

DOKUNULMAZLIK ÖNEMLİ DEĞİL
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin başka yere taşınması sırasında söylediği sözler nedeniyle hedefe konduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik bu gelişmeyle ilgili olarak  şu açıklamayı yaptı:

“Binaların güçlendirilip kullanıma devam edilmesi gerektiğini söyledik. Rektör hanıma, burasını rant için mi kullanacaksınız, birilerine peşkeş mi çekeceksiniz, diye sorduk. Kendilerine ‘kayyum rektör’ diye hitap ettik. Bunlar hakaret olarak kabul edilmiş. Hanımefendi, bu söylediklerimizden alınmış. Savcı bey de rektör hanım için üzülmüş olmalı ki, hakkımızda böyle bir karar vermiş. Sağlık olsun. Dokunulmazlık, benim için önemli bir şey değil. Ben doğru yaptığıma inanıyorum. Doğru yaptığım bir şeyde dokunulmazlığın kaldırılması beni korkutmaz. Gençlerimizi, kenti, eğitim binalarını savunmak, benim görevim. Bunları savunmak, boynumuzun borcudur. Bildiğimiz doğruları söylemeye devam edeceğiz. Başta da söylediğim gibi, dokunulmazlığımın kaldırılması beni hiç korkutmuyor.”(EgedeSonsöz)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum