CHP'li Koyurga'nın 7 yıl önceki tweetleri olay yarattı!

CHP’li Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Dila Koyurga’nın yedi yıl önce yaptığı sosyal medya paylaşımları olay oldu. AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan Koyurga’yı istifaya çağırdı. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise, “Ahlaksızsınız” ifadelerini kullandı

CHP'li Koyurga'nın 7 yıl önceki tweetleri olay yarattı!
26 Mayıs 2020 - 21:28

CHP Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Dila Koyurga’nın; 2013 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkından attığı tweetleri gündeme bomba gibi düştü.

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, bu paylaşımları sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösterirek istifa çağrısında bulundu.

"AHLAKSIZSINIZ"

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de konuya dair tepkisini dile getirerek; “Yıllardır hakaretle yalan arasında zik zak dokuyor; edep dışı siyasi bir dil içinde can çekişiyorlar! Onlara göre; Cumhurbaşkanı’na saldıran meclis üyesi olur! Dini değerlerle alay eden, disipline verilmek yerine ‘özgürlük savaşçısı’ ilan edilir! Ortada, ne disiplin soruşturması ne istifa! Ne özeleştiri ne de yüz kızarması...! Hak yerini bulmamış; kamuoyu ikna olmamış; bu durumda, samimiyet ve savunmaları çürüğe düşmüştür! Ahlaksızsınız.” İfadelerini kullandı.

"CHP İÇİNDEKİ PİSLİKLERİ TEMİZLESİN"

İzmir  Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Hızal da sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi. Hızal, “ Sürekli Türkiye’de siyasetin dilini değiştireceklerini söyleyen Tunç Soyer ve CHP İzmir yönetimi önce içindeki pislikleri temizlesin! Türkiye siyasetinin ihtiyacı olmayan tek bir dil varsa o da sözde gençlerin temsilcisi olan bu meclis üyesinin kullandığı dildir” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum