CHP Kadın Kolları Genel Başkan Adayı Gülsever; "Partimizi kadın mücadelesinin merkezi haline getireceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kadın Kolları Genel Başkanlık seçimi heyecanı sürüyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen ve “Yeni normal” dönemi kapsamında 11 Temmuz’da yapılmasına karar verilen seçime sayılı günler kala adaylardan açıklamalar gelmeye devam ediyor.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Adayı Gülsever; "Partimizi kadın mücadelesinin merkezi haline getireceğiz"
30 Haziran 2020 - 15:21

Kadın Kolları Genel Başkan Adayı Ayten Gülsever’de yaklaşan seçimle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Seçimin parti için yararlı olmasını istediklerinin altını çizen Gülsever, seçimin demokrasi şenliğine dönüşeceğini söyledi.  Kadınların eğitimi ve örgütlenmesinin önemli olduğunu vurgulayan ve seçilmesi halinde bunu başarmak için çalışacaklarını ifade eden Gülsever, “Açık kapı” politikasını uygulayacaklarını söyledi.

Seçim sürecine inanarak başladıklarını söyleyen Gülsever “İnanarak bir mücadeleye başlıyoruz inancım kendime ve ülkenin kadınlarına bunu birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Neden aday olduğunu maddeler halinde belirten Ayten Gülsever,kadınların siyasette sözcüsü olmak için aday olduğunu söyledi. Çalışma sürecinin nasıl gerçekleştireceklerini de belirten Gülsever, ortak fikirleri geliştiren ve denetleyen bir yapıya sahip olacaklarını ve her üyelerinin çalışmalardan haberdar olacaklarını vurguladı. ’81 Damla’ projesiyle kadın istihdamı yaratacaklanı da söyleyen Gülsever eşitlik bilincini geliştireceklerini belirtti.

Ayten Gülsever’in açıklamalarının devamı şu şekilde;
“Cumhuriyet Devrim ve İlkeleri eşit insan, eşit yurttaş olma hakkımızın güvencesidir. Biz kadınlar bu nedenle devrim ve ilkelerin en güçlü savunucusuyuz.

Kurucu liderimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün :
‘’Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her alanda güçlendirmektir” sözü rehberİmiz olacak.

Türkiye'deki demokrasi ve adalet mücadelesinin lideri Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun vurguladığı gibi:
‘’Kadınlar çağdaş Türkiye’nin inşasını sağlayacak’’.
 
KADINLAR OLARAK ŞİDDETE KARŞI HEM ÜLKEMİZDE HEM DE ULUSLARARASI DAYANIŞMAYI ÖRGÜTLEYEREK MÜCADELE EDECEĞİZ.
CEDAW VE İstanbul Sözleşmesi kadının uluslararası güvencesidir. CHP Kadınları olarak dünya kadınları ile iletişim içinde olmak görevlerimizden biri olacak.

Kadınlar sırf kadın oldukları için şiddete, tacize, ölüme maruz kalıyorlar. Normlar, kültür ve değer bahaneleri kadınları engellemek için kullanılıyor. Evdeki sokaktaki kurumdaki fabrikadaki tarladaki kadının sesi olacağız. Susmayanların sesi ile nefret değil sevgi dili ile tüm mücadeleci kadınları kucaklayıp hak arayışı için mücadele ruhu ile parti neferleri kadınlara sahip çıkacağız. Partimizi kadın mücadelesinin merkezi haline getirip, ülkemizde üye seferberliği başlatacağız. Halkın iktidarının taşlarını kadınlar döşeyecek.

SİYASETE EŞİT KATILIM İÇİN ADAYIM
Sorunu gören ve çözüm üreten bakış açısını ortak akıl ile buluşturacağız. Kadın bedeni üzerinden yapılan siyasete karşı eşit siyaset mücadelesi vereceğiz. Siyasette kadın varsa kadınlar için doğru politikalar üretilebilir. Kısaca ’’Temsilde eşitlik, mücadelede dayanışma’’ diyoruz.

KADIN İSTİHDAMI İÇİN ADAYIM
Yoksulların %70’inin kadın olduğu bir dünyadayız. Kadınların iş dünyasından uzaklaştırıldığı ya da düşük ücretle kötü koşullarda çalıştırıldığı, ücretsiz işlerin neredeyse tamamını yaptığı bir hayatı yaşıyoruz. Buna dur demek için mücadele vereceğiz.

Kadın istihdamı artmalı. İstihdamda ucuz emek olmamalı. Ev içi emeğinin ‘sosyal devlette’ bir karşılığı olmalı diyeceğiz.

DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
Ülkemizin kurtuluş ve kuruluş mücadelesini, erkeği kadını omuz omuza, ulusça birlikte verdik. Bağımsız olmayan bir ulusun kadınları da özgür ve eşit olamazdı. Kurtuluş mücadelemize katılan kadınların çocukları ve torunları olarak Cumhuriyet Devrimleri ile elde ettiğimiz kazanımları korumak ve geliştirmekte kararlılığımızdan bir an bile vaz geçmedik, vaz geçmeyeceğiz. Bu nedenle mücadelemiz sadece kadının insan hakları mücadelesi değildir. Kadını erkeği eşit bir Türkiye’de, laik, sosyal bir hukuk devleti olma mücadelesidir.

Eşitlik için ‘Yurtta ve Dünya’da kadın dayanışması diyoruz. Değiştirmek için yola çıktık ve değiştirmeden asla vaz geçmeyeceğiz.

Dünya, kadınların ortak mücadelesiyle güzelleşecek.
Ve motorları maviliklere kadınlar sürecek.”
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum