CHP İzmir'de Yücel ve Soyer'den 2 kritik zirve!

CHP İzmir İl Başkanlığı,  bu hafta iki önemli toplantıya imza atacak. İl Başkanı Deniz Yücel’in davetiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çarşamba günü il yönetimiyle, Perşembe günü ise ilçe başkanlarıyla bir araya gelecek. Masada kritik konular var.  

CHP İzmir'de Yücel ve Soyer'den 2 kritik zirve!
29 Haziran 2020 - 17:14 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 17:18

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı, bu hafta iki kritik toplantıya imza atacak.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in davetiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önce il yönetimi ardından ilçe başkanlarıyla bir araya gelecek.

Yücel, Soyer ve il yönetiminin buluşması Çarşamba günü gerçekleşecek. Yücel ve Soyer, Perşembe günü ise ilçe başkanlarıyla bir araya gelecek.

ANA GÜNDEM İSTİHDAM
Her iki toplantıda da masada önemli konular olacak. Geçtiğimiz hafta yapılan ilçe başkanları toplantısında bazı başkanlar istihdam konusunda Büyükşehir Belediyesi’ne sitem etmiş, CV vermelerine rağmen 'işe alım' konusunda bir gelişme yaşanmamasından şikayet etmişlerdi. İl yönetim kurulu toplantısında da ilçe başkanlarının istihdam çıkışı ele alınmıştı.

Çarşamba ve Perşembe günü gerçekleşecek her iki toplantıda da ‘istihdam’ ana gündem olacak.
Toplantılarda ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ve CHP’li ilçe belediye başkanlarına AK Parti ve MHP’den gelen eleştiriler ile Büyükşehir  Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı çalışmalar, örgüt-belediye ilişkisinin de masaya yatırılması bekleniyor.

(Gerçekİzmir)
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum