CHP İzmir'de online zirve: Neler konuşuldu?

CHP İzmir'de uzun bir aradan sonra ilçe başkanları toplantısı yapıldı. Online gerçekleşen toplantıda önemli konular masaya yatırılırken, bazı başkanlardan Büyükşehir'e 'istihdam' sitemi geldi. İl başkanı Yücel toplantıda parti içi önemli mesajlar verdi.

CHP İzmir'de online zirve: Neler konuşuldu?
23 Ocak 2021 - 17:14
CHP İzmir İl Örgütü’nde Menemen’deki başkanvekili seçimi gündemi ve pandemi nedeniyle uzun süredir yapılamayan ilçe başkanları toplantısı online gerçekleşti.
İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında il yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

İlçe başkanları ilçelerinde çalışmaları anlattı.

O KONULARA DİKKAT ÇEKTİ

İl Başkanı Yücel, mahalle temsilcilerinin belirlenmesi, öbek örgütlenmesinin sağlanması, sandık sorumlularının görevlendirilmesi, yeni üye kazandırılması ve üye taraması gibi konularda eksiklerin tamamlanmasını istedi.

BÜYÜKŞEHİR'E İSTİHDAM SİTEMİ
Edinilen bilgiye gore toplantıda bazı ilçe başkanları, Büyükşehir Belediyesi’ni istihdam konusunda eleştirdi. Başkanların işçi alımında taleplerinin yerine getirilmediğini dile getirdiği, Yücel’in de ,” Bu konu sürekli gündeme geliyor. Uzatmayalım. İşimize bakalım. İktidara dönük çalışmalar yapalım. Biz daha once bu konudaki taleplerinizi Büyükşehir’e ilettik. Gerekirse yine söyleriz. ” dediği öğrenildi.
Yücel’in ilçe başkanlarına AKP’nin ilçe belediyeleriyle ilgili yaptıkları basın açıklamalarına daha fazla yanıt verilmesi gerektiğini, sahada daha çok eylem yapılmasını istediği ve bu doğrultuda Konak İlçe Örgütü’nü örnek gösterdiği öğrenildi.


MENEMEN'DE 3 İSMİ BELİRLEDİK
Yücel’in Menemen’de başkanvekili oylamasında partinin adayına oy vermeyen 3 meclis üyesinin tespit ettiklerini söylediği ancak isim vermediği belirtildi.

UYUM UYARISI

Yücel’in ilçe başkanlarına, belediye başkanlarıyla uyum içinde çalışılması vurgusu yaptığı, sıkıntı yaşanan ilçelerde il başkanlığı ve genel merkezin müdahale edeceğini söylediği öğrenildi.
Yücel sosyal medya paylaşımları noktsında da örgüte uyarılarda bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum