Başkan Türkbay'dan yemek krizine ilişkin açıklama : "Ayrıştırma hoş değil!"

Karabağlar Belediye Meclisi CHP sıralarında yaşanan yemek krizinin ardından ilçe başkanı Av. Mehmet Türkbay’dan açıklama geldik. Türkbay, “Ayrıştırma hış değil. Çağrılmaları lazımdı” dedi.

Başkan Türkbay'dan yemek krizine ilişkin açıklama : "Ayrıştırma hoş değil!"
25 Eylül 2020 - 13:39 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 13:46

İzmir Gündemi\ Gazetemizin gündeme taşıdığı Karabağlar Belediyesi CHP’li meclis üyeleri arasındaki yemek krizinin ardından İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’dan açıklama geldi. Başkan Türkbay, Belediye başkanı, bazı meclis üyeleriyle yemek yemiş Kavacık’ta bazı arkadaşlarımız çağrılmamış. Bu konuların basında kamuoyunda tartışılmasını istemiyorum. Birlik beraber olacağımız bir süreçte bu tür olaylara dikkat etmek lazım. Partide belli mevkideki arkadaşların hassas konularda dikkatli olması lazım. Biz birliğin sağlanması gerektiğine inanıyoruz ancak bu şekilde olmaz. Hassas süreçteyiz. Ayrıştırma hoş değil. Yemek yapılıyorsa tüm meclis üyeleri çağrılması lazımdı. Ben iyi niyetli düşünerek bir meclis üyesi arkadaşımızın düzenlediğini düşündüm.

BANA VERİLEN YETKİYE DAYANARAK ATAMA YAPTIM
Türkbay, grup sözcüsü olarak Ersoy’u ataması sonrası belediyeye yakın isimlerin tepki göstermesiyle ilgili de  “Bana verilen yetkiye dayanarak atamayı yaptım. Grup Başkanvekili olmadığında grup sözcüsü görev yapıyor. Bütün ilçelerde var. Tepki gösterilmesini anlamıyorum. Arkadaşımızda talepkar oldu. Yapabilirim dedi. Uygun gördük ve atadık" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum