Başkan Soyer, son anketlerde oyunu yüzde 4 artırdı! İzmirliler'den güvenoyu

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz Eylül ayında yaptıkları anketin sonuçlarını açıkladı. Ankette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e dair çarpıcı sonuçlar çıktı. 30 büyükşehir belediyesi içinde en yüksek beğeni oyunu alan 2. isim Tunç Soyer ve İzmir Büyükşehir Belediyesi oldu. Ankete katılanlar 'yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?' sorusuna ise yüzde 62,8 oranında 'Soyer'e oy veririm' dedi.

Başkan Soyer, son anketlerde oyunu yüzde 4 artırdı! İzmirliler'den güvenoyu
16 Eylül 2020 - 16:48 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 16:50

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz yaptıkları son ankete ilişkin verileri açıkladı. 30 Büyükşehir Belediyesi içinde beğeni oranı en yüksek belediye Antalya ve CHP’li Başkan Muhittin Böcek olurken ikinci sırada İzmir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yer aldı. Böcek yüzde 63,8 oy alırken, Soyer 62,1 oy aldı. Soyer’le ikinciliği yine yüzde 62,1 oy alan Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekman paylaştı.

Özkiraz’ın gerçekleştirdiği ankette vatandaşlara yöneltilen bir başka soru ise ‘’ yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?’ oldu. Bu soruda Türkiye’nin ilk 3 büyükşehiri içinde en yüksek oyu Tunç Soyer aldı. Özkiraz’ın anketine katılanlar sorulan soruya 62,8 oranında ‘seçimler yenilense oyumu mevcut başkana veririm’ diyerek Soyer’e güvenoyu verdi.

Tunç Soyer 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlığı koltuğuna yüzde 58,06 oy oranı ile oturmuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum