Reklam

Bakan Koca il il vaka sayılarını açıkladı: İşte İzmir'de son durum!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilkini geçen hafta açıkladığı illerin haftalık koronavirüs vaka sayılarını Twitter'dan duyurdu. Bakan Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre; üç büyük ilde vaka sayılarında çok büyük değişiklik olmadığı görülürken, İstanbul'da 100 bin kişide 68.23, Ankara'da 35.39, İzmir'de ise 42,67 vaka sayısı belirlendi. İzmir'de 8-14 Şubat tarihleri arasında bu oran her 100 bin kişide 44,39 idi. Türkiye'nin üçüncü büyük kentinde az da olsa vaka sayılarında azalma var.

Bakan Koca il il vaka sayılarını açıkladı: İşte İzmir'de son durum!
23 Şubat 2021 - 08:50 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 08:52

Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, vaka sayılarında bazı illerde belirgin artış olduğunu belirterek, "Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız" ifadelerini kullandı

VAKA SAYISI AZALAN VE ARTAN İLLER
Bakan Koca'nın açıkladığı il il corona virüsü haritasında geçen haftaya göre Ordu, Sakarya, Samsun, Balıkesir ve Burdur'da artış gözlenen iller arasında yer aldı. Geçen haftaki tabloda vaka sayısı bakımından kötü durumda olan Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon, Giresun ve Gümüşhane'de iyileşme gözlendi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum