ABD'de bayraklar yarıya inecek!

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden’ın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren 500 bin kişinin anısına önümüzdeki 5 gün boyunca federal binalardaki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdiğini açıkladı.

ABD'de bayraklar yarıya inecek!
23 Şubat 2021 - 09:08

ABD'de koronavirüse bağlı can kaybının yarım milyonu aşmasının ardından Başkan Joe Biden'dan hayatını kaybedenler için anlamlı bir emir geldi. ABD Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden'ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 500 bin kişinin anısına önümüzdeki 5 gün boyunca federal binalardaki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdiğini bildirdi.

Psaki, Biden ve eşi Jill Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve eşi Douglas Emhoff'ın ilerleyen saatlerde Covid-19 nedeni ile hayatını kaybeden 500 bin ABD'li için gün batımında düzenlenecek olan mum yakma töreni sırasında tüm Amerikalılardan bir dakikalık saygı duruşuna katılmalarını isteyeceklerini belirtti. ABD’de toplam vaka sayısı 28 milyon 774 bin 823’e, toplam can kaybı ise 511 bin 415’e ulaşmış durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum